Google Moja firma – pozycjonowanie wizytówki

Google Moja firma – pozycjonowanie wizytówki

Przy tak wielu opcjach dostosowywania w profilu Google Moja Firma może być trudno zdecydować, na czym się skupić. Ale jeśli chodzi o ranking w SERP, w rzeczywistości istnieją tylko cztery pola GMB, które mają wpływ na to, gdzie w ostateczności wyląduje Twoja firma. 

4 kluczowe elementy dla Twojej Wizytówki Google

Z naszych obserwacji wynika że w Google Moja Firma znajdują się tylko cztery elementy, które właściciel firmy lub agencja marketingowa może edytować i które mają bezpośredni wpływ na ich pozycję w lokalnych wynikach Google. 

1. Nazwa firmy w wizytówce google

Na początek zacznę od pierwszej rzeczy, która wpłynęła na ranking, czyli nazwy firmy . To jest trochę frustrujące, ponieważ nie sądzę, aby miało tak duży wpływ, ale tak jest.

W tym roku w badaniu czynników rankingu wyszukiwania lokalnego umieściłem to jako mój numer jeden. Ze wszystkich rzeczy, które wpływają na ranking, z mojego doświadczenia wynika, że ​​ta ma największą wagę, co znowu jest niefortunne. Tak więc jako właściciel firmy oczywiście myślisz: „Tak naprawdę nie mogę łatwo zmienić nazwy mojej firmy”. Jeśli zdarzy się, że masz nazwę firmy bogatą w słowa kluczowe, zobaczysz w tym przewagę.

Jednak prawdziwym działaniem byłoby sprawdzenie, czy konkurenci wykorzystują to, dodając opisowe słowa do nazwy swojej firmy, a następnie przesyłając poprawki do Google, ponieważ jest to niezgodne z wytycznymi. Więc nie mówię, idź tam i dodaj całą masę słów kluczowych do nazwy swojej firmy w Google. Nie rób tego. Powinieneś jednak obserwować swoich konkurentów tylko po to, aby sprawdzić, czy to robią, a jeśli tak, możesz zgłosić to do Google, korzystając z formularza rozpatrywania skarg biznesowych Google.

Bez wpływu: pytania i odpowiedzi

Teraz przejdę do czegoś, co według nas w ogóle nie wpłynęło na ranking, czyli pytania i odpowiedzi . 

Zrobiliśmy wiele testów z pytaniami i odpowiedziami i stwierdziliśmy, że pomimo umieszczania losowych słów kluczowych i bardzo konkretnych rzeczy w opublikowanych przez nas pytaniach, a także w odpowiedziach, nie było wymiernego wpływu na ranking.

Więc niestety nie jest to jeden obszar, w którym możesz manipulować rankingiem swoich klientów. 

2. Kategorie

Przechodząc do drugiej rzeczy, która ma wpływ na ranking – kategorie . Kategorie mogą wydawać się dość proste, ponieważ idziesz i wybierasz kategorie. 

Jest ich 10, które możesz tam dodać, ale jedną rzeczą, na którą chcę zwrócić uwagę, jest to, że Google ma obecnie około 4000 kategorii i wciąż dodaje kategorie, a następnie czasami je usuwa.

Tak więc śledziliśmy ten miesiąc w ciągu miesiąca i zwykle stwierdzamy, że co miesiąc następuje około dwóch do 10 (średnio) zmian w kategoriach. Czasami dodają te, których wcześniej nie było. Na przykład, jak odkryliśmy, w zeszłym roku dodano wiele kategorii restauracji, a także kategorii dealerów samochodowych. Ale są też branże, na przykład stomatolodzy, które kilka miesięcy temu dostały nowe implanty dentystyczne.

Jest to więc coś, co chcesz w pewnym sensie śledzić i miejmy nadzieję, że wkrótce opublikujemy zasób, w którym będziemy mogli faktycznie rejestrować wszystkie zmiany. 

Bez wpływu: usługi

Przechodząc do innej rzeczy, która nie ma wpływu na ranking, przejdziemy do usług . 

A więc sekcja usług – na pierwszy rzut oka wygląda jak marzenie SEO. Możesz w nim umieścić wszelkiego rodzaju opisowe słowa. Możesz wiele powiedzieć Google o różnych oferowanych usługach.

Ale odkryliśmy, że cokolwiek tam umieścisz, nie ma żadnego wpływu na twoją rangę. Więc nie jest to coś, nad czym spędziłbym dużo czasu. Poza tym jest mało widoczny. Obecnie nie jest w ogóle widoczny na komputerze. Jeśli wejdziesz na urządzenie mobilne, jest to trochę ukryte na karcie. Odkryliśmy, że to nie jest coś, co naprawdę ma dużą wagę, więc poświęć temu kilka minut, ale nie jest to coś, do czego często wracałbym.

3. Witryna internetowa

Następnie wracając do rzeczy, które mają wpływ na ranking, numerem trzy byłoby pole witryny internetowej . 

To jest coś, co warto pomyśleć, a być może nawet przetestować, do której strony w swojej witrynie należy połączyć wpis w Google Moja Firma. Często ludzie odsyłają do strony głównej, co jest w porządku. Ale odkryliśmy również, że w przypadku firm z wieloma lokalizacjami czasami lepiej jest umieścić link do strony lokalizacji.

Więc chcesz to przetestować. Jeśli prowadzisz firmę, która ma wiele różnych ofert – na przykład masz wydziały lub listy praktyków – chcesz również spróbować i upewnić się, że łączysz je z różnymi stronami w witrynie, aby zmaksymalizować ekspozycję upewnij się, że po prostu nie próbujesz uszeregować wszystkich ofert pod kątem tego samego, ponieważ tak się nie stanie. Po prostu zostaną przefiltrowane. Jest to więc sekcja, na której zdecydowanie zasugerowałbym wykonanie testów i sprawdzenie, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojej branży.

Bez wpływu: produkty

Przejdźmy teraz do czegoś, co nie miało wpływu na rankingi – produkty . 

Jest to więc funkcja, którą Google uruchomił, myślę, około rok temu. Jest dostępny w większości ofert. Obecnie powoli wprowadzają go do wszystkich ofert z wyjątkiem kilku kategorii, które go nie mają. Ta sekcja jest fajna, ponieważ jest bardzo wizualna.

Jeśli prowadzisz firmę, która oferuje produkty, a nawet usługi, możesz technicznie wymienić je w tej sekcji ze zdjęciami. Jedną z fajnych rzeczy w sekcji produktów jest to, że są one bardzo widoczne w panelu wiedzy zarówno na komputerze, jak i na telefonie komórkowym. Jest to więc coś, co chcesz wypełnić, ale niestety stwierdziliśmy, że nie ma to wpływu na ranking. Ma to jednak wpływ na konwersje w niektórych branżach.

Jeśli więc prowadzisz firmę, taką jak kwiaciarnia lub sprzedawca samochodów, zdecydowanie warto wypełnić tę sekcję i aktualizować ją w oparciu o aktualnie oferowane produkty. 

4. Recenzje

Następnie wracając do ostatniej rzeczy, którą znaleźliśmy: numer cztery, co do tego, jaki wpływ na ranking miałyby recenzje (co prawdopodobnie nie będzie dla większości z Was szokujące). Odkryliśmy jednak, że liczba recenzji ma wpływ na ranking.

Ale to powiedziawszy, stwierdziliśmy również, że przynosi to coraz mniejsze zyski. Na przykład, jeśli prowadzisz firmę i przechodzisz od braku recenzji do, powiedzmy, 20 lub 30 recenzji, możesz zacząć widzieć swoją pozycję biznesową dalej od biura, co jest świetne. Ale jeśli przejdziesz, powiedzmy, 30 do 70, możesz nie zobaczyć tego samego wzrostu. Warto więc o tym pamiętać. 

Ale oczywiście jest wiele powodów, dla których jako firma chcesz skupić się na recenzjach i widzimy, że mają one bezpośredni wpływ na ranking.

Wniosek

Podsumowując, cztery rzeczy, o których musisz pamiętać, że możesz faktycznie wykorzystać w Google Moja Firma, aby wpłynąć na swój ranking: pierwsza to nazwa firmy, druga to kategorie, trzecia to pole witryny, a na koniec sekcja z recenzjami w Google. 

Polecam świetne polskie narzędzie do analizy i pozycjonowania wizytówki google maps https://app.surferlocal.com/