Pozycjonowanie stron Kraków – co to takiego

Pozycjonowanie stron to najprościej rzecz ujmując podniesienie widoczności internetowej w wyszukiwarce Google. Tyle albo aż tyle 🙂

Dlaczego pozycjonowanie stron www jest takie trudne?

Ponieważ liczący się ruch generują tylko frazy z pierwszej strony wyszukiwania a dokładniej pierwsze 5 miejsc- TOP 5

Pozostałe miejsca mają mały ruch a poniżej TOP10 właściwie już go nie generują. Dlatego też wszystkim bardzo zależy aby zajmować wysokie pozycje na popularne frazy.

Niestety nie jest to proste. Duże firmy zatrudniają specjalistów i przeznaczają znaczne środki na artykuły sponsorowane i linki.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne ?

Czy zatem zaczynając działalność faktycznie jesteś bez szans aby generować ruch organiczny i pozostaną Ci tylko media społecznościowe.

To zależy od wielu czynników. Jak dużą konkurencję masz w sieci i ile dużych graczy ( znanych firm) jest na topowych miejscach na określone frazy.

Jeżeli zaczynasz działalność w branży Rtv Agd czy elektroniki to przyjedzie Ci się zmierzyć z największymi firmami i bez dużego budżetu jesteś skazany na porażkę.

Możesz jednak wybrać biznes na który jest niewielka konkurencja i wtedy pozycjonowanie Twojej strony internetowej w stosunkowo krótkim czasie mogą przynieść znakomite rezultaty w postaci dużego ruchu na stronie z wyszukiwarki google.

Ja wielokrotnie spotykałem się z firmami które pierwszą sprzedaż zawdzięczają Social Media bo jest po prostu znacznie taniej i szybciej.

W większości przypadków widoczność nowej strony ( nawet po wielu miesiącach) bez określonych działań SEO będzie znikoma. Nawet jeżeli taka strona generuje już ruch organiczny to zazwyczaj na frazy brandowe czyli związane z nazwą marki.

Niestety znaczna część firm już na samym początku robi wiele błędów. Jest to zrozumiałe bo skąd niby taki „młody” nie koniecznie wiekiem przedsiębiorca ma wiedzieć jak zabrać się za pozycjonowanie stron internetowych. W szkole zazwyczaj nie uczą jak skutecznie pozycjonować strony 🙂

Choć czasami myślę że jednak powinni bo prędzej czy później każdy będzie chciał mieć stronę www lub zetknie się z pojęciem pozycjonowania lub efektem pozycjonowania stron w Google. Dobrze by było znać fundamenty procesu pozycjonowania.

Błędy przy pozycjonowaniu stron internetowych w Krakowie

Błędy które popełniają przedsiębiorcy są wszelakie:

Począwszy od wyboru złej platformy dla swojej strony. Po co komu strona zbudowana na systemie presta shop czyli dosyć skomplikowanym i wymagającym sporej nauki platformie skoro to ma być tylko strona ofertowa lub blog.

Wybór zbyt skomplikowanego systemu na samym początku spowoduje wiele problemów, wygeneruje koszty na specjalistę do obsługi i w konsekwencji zniechęci do działania i pracy przy stronie.

Zawsze powinniśmy zastanowić się jaka platforma będzie dla nas najlepsza.

Ja zawsze na początek polecam ze względu na swoją popularność WordPress W przypadku małego sklepu internetowego może to być system oparty o płatności cykliczne.

Jednak jestem zdania że Woocomerce oparty o WordPress daje dużą elastyczność i możliwości. Natomiast pieniądze jakie będziemy musieli wydać na abonament w przypadku sklepu opartego o Saas można przeznaczyć na specjalistę który zoptymalizuje nam WordPressa lub usługę pozycjonowania strony.

Kolejny błąd najczęściej spotykany to brak skonfigurowanej i podpiętej usługi Search Console. To narzędzie Google jest niezbędne do monitorowania jakości strony i błędów jakie występują w naszej witrynie. Dzięki poprawnie podpiętej usłudze SC szerzej otworzymy drzwi na google boty które szybciej i sprawniej będą indeksowały naszą stronę.

Jak poprawnie zainstalować i skonfigurować Search Console dowiesz się tutaj.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron internetowych Kraków?

Inwestowanie w pozycjonowanie ma swoje zalety. Po pierwsze wydane środki są przeznaczone na naszą własną witrynę a nie na inną np Facebook

Po drugie zwiększenie widoczności w Google powoduje napływ wciąż nowych użytkowników. Kolejna sprawa to osoby które dokonają zakupu na naszej stronie i wyrażą zgodę marketingową są już naszymi klientami a nie klientami platformy marketplace.

I wreszcie mamy praktycznie nieograniczone możliwości ( oczywiście w ramach naszej branży) budowanie contentu na określone słowa kluczowe oraz różne zagadnienia związane z danym tematem.

Ruch tak pozyskany może być bardzo duży i znam wiele firm które właśnie dzięki SEO i optymalizacji strony zbudowały stabilną pozycję na rynku.

Czy zatem aby pozycjonowanie mojej strony było skuteczne powinieneś zatrudnić specjalistę seo, agencję seo czy jesteś w stanie w stanie sam zająć się pozycjonowaniem twojej strony.

Na wstępie proponuję wykonać audyt seo który pokaże Ci ile rzeczy na stronie wymaga poprawy i wtedy możesz zadecydować czy czujesz się na siłach aby samemu aby zwiększyć widoczność strony czy zatrudnić specjalistę do pomocy.

Wszystkie błędy które najczęściej spotykam u przedsiębiorców znajdziesz tutaj.

Na początku zawsze polecam i zachęcam przedsiębiorców aby pierwszy krok zrobili sami w postaci Pozycjonowania lokalnego np

Pozycjonowanie lokalne – co to takiego

Pozycjonowanie lokalne to pozycjonowanie na frazy związane z lokalnymi nazwami np . Fryzjer Nowa Huta lub Kwiaciarnia Bronowice

Generalnie łatwiejsze jest pozycjonowanie stron w Krakowie niż pozycjonowanie fraz wyszukiwanych na obszarze całej Polski .

Wynika to z faktu ilości konkurencyjnych stron na małym obszarze.

Najczęściej do takiego pozycjonowania wykorzystuje się Wizytówkę Gogle Maps. Lokalne pozycjonowanie jest szybsze i z reguły tańsze.

Możesz też samemu wykonać takie pozycjonowanie – poprzez odpowiednią strategię SEO i efektywne pozycjonowanie i w ten sposób pozyskać lokalnych nowych klientów.

Zobacz jak zacząć pozycjonować swoją wizytówkę Google Moja Firma

Jesteś zainteresowany pozycjonowaniem swojej strony www? Napisz do mnie;)

wnowak@autilo.eu