Jak zrobić live na fb

Jak zrobić live na fb i dobrze się do niego przygotować.

Zapewne wiele osób rozpoczynających przygodę z Live na Facebooku zastanawia się jak się do tego przygotować.

Nie chodzi tu tylko o sprawy sprzętowe bo nie tym chciałbym się zająć ale głownie mam na myśli działania poprzedzające Live prowadzone na fanpejdżu.

Poniżej znajdziecie kilka niezbędnych informacji które mogą sprawić, że Live będzie miał większy zasięg, a zainteresowane osoby otrzymają w odpowiednim czasie powiadomienie o starcie Live.

Co zatem powinieneś/aś zrobić aby twój Live na Fb miał oczekiwany zasięg?

Zakładam że twój fanpejdż ma już zbudowaną określoną społeczność którą można zaprosić do uczestnictwa w Live. Wystarczy kilkaset osób i ciekawy temat aby zainteresować swoich fanów.

Do działań zapowiadających wydarzenie jakim jest Live wykorzystamy chatbota na messenger ( zresztą już w krótce na Whatsapp i Instagram również) Wykorzystamy do tego program Manychat.

Jak się przygotować do Live na FacebookuAby Live na Facebooku miał oczekiwany zasięg i publiczność najpierw musisz go zapowiedzieć.

Jakie działania najlepiej wykonać:

Zmień zdjęcia na Cover swojego fanpejdża. Taka zmiana ma to podwójne znacznie : po pierwsze każdy kto odwiedzi fan page zobaczy zapowiedź twojego Live na Cover a dwa wymiana zdjęcia jest widoczna na Twoim profilu.

2 Utwórz wcześniej wydarzenie z zapowiedzią i linkiem do Live. Wydarzenia są zawsze dobrze widoczne a odpowiednie zdjęcie powinno zwrócić uwagę użytkowników.

Jak wykorzystać chatbota do przygotowania i przypomnienia o starcie Live na Fb

1. Każdy post przed Live powinien zawierać link do przypomnienia na messenger ( osoby które klikną w link otrzymają przypomnienie w momencie startu Live) to jest funkcja OTN i musi być wcześniej włączona na stronie FB

2. Wiadomość sponsorowana do wszystkich osób z bazy chatbota. Czas akceptacji i wysyłki takiej wiadomości może być dłuższy niż 12h więc należy to zrobić min 2 dni przed planowanym Live

3. Na ok 24 h przed planowanym live  – opublikować post skierowany na komentarze – jakiś quiz lub zagadkę.

Osoby komentujące wpadną w okienko 24h podczas którego możemy wysłać bezpłatną wiadomość o Live przez messenger.

Uwaga w tym przypadku musi być zachowany warunek 24h – np live jest w środę o 20:00 to post na komentarze publikujemy nie wcześniej niż wtorek 20:00.

4. Ustawić  zdarzenie na Wizytówce Google z przyciskiem CTA

Pamiętaj każdy live na Fb powinien być odpowiednio wcześniej przygotowany chyba że robisz szybką i spontaniczną relację.

Do działań na messenger warto dodać jeszcze kampanię emailową lub sms jeżeli koszty Twojego operatora bramki sms są akceptowalne.

Z doświadczenia wiem że większość osób mimo zapomina lub jest zajęta w momencie startu live – przypomnienie na messenger lub sms pozwoli jej dołączyć w porę do live.